Usługowe postarzanie desek

Posiadamy opracowaną metodę postarzania drewna, która polega na tym, że "wybieramy" bardziej miękkie części usłojenia pozostawiając te twardsze oraz sęki. Po tym procesie deski sprawiają wrażenie użytkowanych od wielu lat i wytartych od piasku. Naszym zdaniem najlepiej wyglądają deski, które posiadają dużo sęków nie poddających się tej obróbce. Wtedy po prostu efekt postarzania jest najbardziej widoczny. Najczęściej wraz z postarzaniem wykonujemy również fazowanie krawędzi desek. Należy pamiętać, że deski "postarzane" nie mogą być cyklinowane po ułożeniu na podłodze, dlatego może wystąpić efekt "wystających krawędzi", szczególnie na czołach desek. Jeżeli zrobimy fazowanie to unikniemy tego problemu.

Deski po tej obróbce są gotowe do olejowania lub lakierowania, ponieważ w ostatniej fazie są szlifowane przez specjalne miękkie "szczotki". Do postarzania przyjmujemy deski różnych gatunków, ale w zdecydowanej większości są to deski dębowe lub sosnowe. Do każdego gatunku (w zależności od twardości) dobieramy odpowiednie narzędzia, aby uzyskać pożądany efekt. Ceny tych usług znajdziecie Państwo w pliku "cennik usług".

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami. Możemy bezpłatnie przeprowadzić próbę tej obróbki na drewnie dostarczonym przez Państwa.

Usługowa modyfikacja termiczna drewna

Posiadamy nowoczesne profesjonalne urządzenie do obróbki termicznej drewna w wysokich temperaturach. Urządzenie to posiada ścisle kontrolowany komputerowo rozkład temperatur w komorze co skutkuje tym, że thermodrewno w całej swojej masie uzyskuje jednolity kolor. Zastosowane są tu również specjalne instalacje neutralizujące gazy wydobywające się z drewna podczas obróbki, dlatego drewno modyfikowane w naszej firmie ma tylko delikatny, przyjemny zapach "palącego się kominka". Obróbce poddajemy najczęściej takie gatunki krajowe jak jesion, dąb, buk i akacja w postaci fryzów na deski podłogowe, parkiety, schody oraz na parapety. Fryzy powinny być wysuszone do wilgotności około 8%.

Czas oczekiwania na odbiór to około 2-3 tygodnie od dostawy. Na proces termiczny i czynności przygotowawcze potrzebujemy srednio 5 dni i około 10 dni na kondycjonowanie drewna po obróbce w celu doprowadzenia fryzów do wilgotności równoważnej tzn takiej, która jest odpowiednio dopasowana do naszego klimatu. Kondycjonowanie jest zabiegiem niezbędnym, aby przywrócic drewnu odpowiednią wilgotność, ponieważ bezpośrednio po procesie termicznym drewno ma 0 % wilgotności. Poziom wilgotności równoważnej oraz miarodajny sposób jej pomiaru został opracowany przez ITB (Instytut Techniki Budowlanej) po badaniach w komorach o kontrolowanej wilgotności. Odbieracie Państwo od nas thermodrewno, które jest od razu gotowe do dalszej obróbki w Państwa przedsiębiorstwie.

Ważne informacje
-Thermodrewno to produkt w 100% ekologiczny. W procesie produkcji nie używamy żadnych środków chemicznych.
-Thermodrewno to drewno o jednakowym kolorze w całej swojej masie, dlatego nadaje się do toczenia, strugania i szlifowania bez obawy o utratę koloru.
-Thermodrewno jest tylko nieznacznie bardziej miękkie (około 5%-12%) od drewna przed modyfikacją, za to jest o około 50-80% bardziej stabilne.

foto Posiadamy certyfikaty ITB stwierdzające, że thermodrewno produkowane przez naszą firmę spełnia wszelkie normy twardości oraz stabilności i nadaje się do użycia jako podłogi.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami. Wyślemy Państwu bezpłatnie próbki naszego thermodrewna lub możemy przeprowadzić próbę procesu termicznego na próbkach Państwa drewna.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij